Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Luty
 

 

XII Ogólnopolskie Spotkanie Sadowników w Grójcu.
1-2. 02. 2007 r.

 

 


 

W dniach 1-2 lutego 2007 r. odbyło się XII Ogólnopolskie Spotkanie Sadowników w Grójcu. Organizatorami Konferencji był Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.

 Konferencja zgromadziła ponad 400 uczestników oraz około 50 firm ogrodniczych z całego kraju, które prezentowały się na wystawowych stoiskach.

Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Andrzeja Leppera, który uświetnił swoją obecnością drugi dzień Konferencji. Wicepremier w trakcie spotkania przedstawił informacje o aktualnych pracach ministerstwa związanych z rynkiem owoców i warzyw. Na konferencji wygłoszono liczne referaty. Dużo uwagi poświęcono propozycjom reformy rynku owoców i warzyw w Unii Europejskiej, ochronie i promocji owoców poprzez oznaczenia geograficzne, opłacalności produkcji jabłek w sezonie 2005/2006,  systemom uprawy gleb w sadach, problemom nawadniania roślin sadowniczych, nowym odmianom śliw i czereśni, zwalczaniu parcha jabłoni oraz możliwościom wspólnego wykorzystania przez producentów maszyn sadowniczych.

 

Fotoreportaż

Fot.: Jolanta Klemba i Marek Słowiński

 

 Powrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >