Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Marzec
 

  XII Konferencja Anturiowa  - " Anturium – atrakcyjne i trwałe kwiaty"
Skierniewice, 27-28 marca 2007


 Jak co roku polscy producenci anturium spotkali się na Konferencji w ramach działalności Klubu anturiowego w  Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa. W tym roku konferencja odbyła się 27-28 marca, a organizowana była przez Klub Producentów Anturium oraz Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Współorganizatorami konferencji z ramienia Instytutu był prof. Leszek Orlikowski i Barbara Pawłowska. W konferencji uczestniczyło 58 osób. Obok producentów przybyli również przedstawiciele firm świadczących usługi dla ogrodnictwa. Zaprezentowano bardzo ciekawe wykłady dotyczące nawożenia (prof. A. Komosa i dr T. Kleiber), podłoży (dr Jacek Nowak), nowych systemów produkcji anturium, ubezpieczenia gospodarstw oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Z dużym zainteresowaniem spotkały się referaty dotyczące biologicznej ochrony anturium przed szkodnikami (prof. R. Górski), zwalczaniem ślimaków i niecieni (mgr A. Chałańska). Konferencji towarzyszyła wystawa odmian anturium prezentowanych przez firmy Anthura i Avo.
Pan mgr Radosław Wójcik - producent anturium w Trzcianej, zaprosił uczestników konferencji na krajową wycieczkę do Małopolski, która odbędzie się na początku czerwca.


Powrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >