Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Kwiecień
 

 

W dniu 14 kwietnia 2007 odeszła od nas
Pani Prof. dr hab. JANINA  PIENIĄŻEK

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 11 maja 2007, o godzinie 13.00 na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie (kwatera 49 A, rząd 1, przy grobie nr. 12).

 


          Dyrekcja i pracownicy Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach z głębokim żalem zawiadamiają, że w dniu 14 kwietnia 2007 roku w wieku 92 lat zmarła w Konstancinie nasza koleżanka Prof. dr hab. JANINA PIENIĄŻEK.

Długoletni pracownik naukowy, nieprzerwanie związana z Instytutem od jego powstania w 1951 roku do przejścia na emeryturę w 1976 roku. Od 1963 roku doktor, od 1968 roku doktor habilitowany, a od 1973 roku profesor nadzwyczajny nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa.Bez reszty oddana swej pracy naukowej. Miała osobisty bardzo duży udział w osiągnięciach naukowych i organizacyjnych Instytutu. Przez wiele trudnych tamtych lat pomagała swojemu mężowi Prof. dr hab. Szczepanowi Pieniążkowi – twórcy i wieloletniemu dyrektorowi Instytutu w prowadzeniu szeroko zakrojonej rolniczej wymiany naukowej z zagranicą szczególnie z USA, co przyczyniło się do zmiany oblicza naszego rolnictwa a szczególnie Sadownictwa.

 Była osobą niezwykle pracowitą, energiczną , szczerą i otwartą na problemy innych ludzi.
Odszedł od nas bardzo szlachetny, skromny i prawy Wielki Człowiek.

Rodzinie zmarłej wyrazy głębokiego współczucia składają
Dyrekcja oraz Koleżanki i Koledzy z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach.Powrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >