Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Kwiecień
 

 

III Ogólnopolskie Spotkanie Producentów Brzoskwiń i Moreli
Sandomierz 26-27 IV. 2007 r.

 


Trzecie Ogólnopolskie Spotkanie Producentów Brzoskwiń i Moreli, organizowane co dwa lata, w roku 2007 odbyło się  na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu. Organizatorami tegorocznego Spotkania byli: Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Sandomierzu, Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach oraz Starosta Sandomierski. W Spotkaniu udział wzięło ponad 250 sadowników z rejonu sandomierskiego oraz z innych rejonów Polski. Zebranych powitali Pan Robert Paluch, w imieniu ŚODR Oddział Sandomierz oraz Pan Edward Żurawicz, w imieniu Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Zadania stojące przed służbą doradztwa rolniczego scharakteryzował Pan Władysław Mazur z-ca Dyrektora Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Zebranym odczytano list Pana Premiera Przemysława Gosiewskiego skierowany do uczestników Spotkania.

W trakcie dwudniowego Spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z problemem chorób wirusowych i wirozopodobnych zagrażających uprawom drzew pestkowych (referat dr Mirosławy Cieślińskiej z ISK), charakterystyką nowych odmian moreli (referat dr Marii Licznar-Małańczuk i doc. dr hab. Ireneusza Sosny z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu), metodami suszenia moreli w gospodarstwie (referat dr Doroty Konopackiej z ISK), zasadami prawidłowego diagnozowania potrzeb pokarmowych drzew owocowych i ich nawożenia (referat doc. dr hab. Pawła Wójcika z ISK) jak również z warunkami zbioru i przechowywania owoców (referat dr Krzysztofa Rutkowskiego z ISK) i metodami cięcia drzew brzoskwini uszkodzonymi przez mróz (referat dr Haliny  Morgaś z ISK). Pani mgr Anita Łukawska (ŚODR O/Sandomierz) zapoznała uczestników z europejskimi normami handlowymi owoców. Na Spotkaniu licznie reprezentowane były firmy handlowo-usługowe, działające w otoczeniu ogrodnictwa.

W drugim dniu Spotkania odbyły się pokazy cięcia drzew moreli, brzoskwini oraz wiśni.

Fotogaleria

 

 Powrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >