Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Maj
 

 

„Majówka w Sadzie Ekologicznym”
16.05.2007 r.

 


 W dniu 16 maja w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa odbyło się spotkanie Pt. „Majówka w Sadzie Ekologicznym”. Zainaugurowało ono czwarty już sezon działalności pierwszego w Polsce Ekologicznego Sadu Doświadczalnego, w którym Instytut prowadzi wielowątkowe badania na rzecz ekologicznej produkcji owoców.

Pierwsza część spotkania miała miejsce w siedzibie Instytutu w Skierniewicach. Na wstępie Pani Profesor dr hab. Danuta M. Goszczyńska - Dyrektor Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa, powitała zaproszonych gości i przedstawiła im tematykę badawczą oraz osiągnięcia Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa z okresu ostatnich pięciu lat. Kolejnym mówcą była dr Elżbieta Rozpara – Kierownik Zakładu Odmianoznawstwa, Zasobów Genowych i Szkółkarstwa. Zarysowała ona historię powstania pierwszego w Polsce Ekologicznego Sadu Doświadczalnego i omówiła główne kierunki prowadzonych w nim badań. Przedstawiła także plany rozwoju sadu na najbliższe lata. Po krótkim pobycie na sali zainteresowani sprawami ekologii goście zwiedzili Pracownię Badania Bezpieczeństwa Żywności kierowaną przez dr Artura Miszczaka.

 Drugą część „Majówki” kontynuowano w Ekologicznym Sadzie Doświadczalnym, który jest zlokalizowany w miejscowości Nowy Dwór Parcela, na terenie gminy Nowy Kawęczyn, w odległości około 15km od Skierniewic. Uczestnicy spotkania mieli tam możliwość zapoznania się z zakresem badań prowadzonych w tym obiekcie doświadczalnym.

Jednym z ważnych celów tego spotkania było pokazanie zainteresowanym możliwości ekologicznej produkcji owoców. W spotkaniu wzięli udział m.in.: p. Wiesław Wawiernia –Naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego w Departamencie Hodowli i Ochrony Roślin Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, p. Leszek Trębski - Prezydent Miasta Skierniewice, p. Jarosław Liński - Wicestarosta Skierniewicki, p. Włodzimierz Ciok - Wójt Gminy Nowy Kawęczyn, przedstawiciele Krajowego Centrum Rolnictwa Ekologicznego w Radomiu, przedstawiciele prasy ogrodniczej oraz pracownicy naukowi ISK.

Organizatorem spotkania w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa, w którym udział wzięło ponad 50 osób, był Zakład Odmianoznawstwa, Zasobów Genowych i Szkółkarstwa.

Fotogaleria

Foto: Paweł BielickiPowrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >