Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Maj
   Międzynarodowa Konferencja Euroberry Association (EBA) w ramach COST-Akcji 863.
Skierniewice, ISK 21-23 maja 2007 r.

 


W dniach 21-23 maja odbyła się w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa Międzynarodowa Konferencja poświecona Euroberry Association (EBA). EBA zostało powołane w ramach COST-Akcji 863 (Euroberry Research: from genomics to sustainable production, quality and health), której wiceprzewodniczącym jest doc. dr hab. Malgorzata Korbin (ISK). Konferencja w Skierniewicach była finansowana przez EU.

 Uczestniczyły w niej 32 osoby z 12 krajów Unii Europejskiej. W trakcie konferencji wygłoszono 20 referatów dotyczących produkcji owoców miękkich w krajach unijnych oraz najważniejszych problemów w uprawie roślin i produkcji owoców, które wymagają ścisłej współpracy nauki z praktyką. Dokonano także przeglądu projektów unijnych realizowanych przez członków Akcji COST 863 w ramach 6 i 7 Programu Ramowego oraz zakresu przyszłych konkursów EU.

W drugim dniu goście spotkali się podczas wycieczki terenowej z przedstawicielami producentów owoców miękkich w Polsce (truskawka, malina, czarna porzeczka, bez czarny i aronia).

 

 

Program                                         FotogaleriaPowrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >