Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Czerwiec
   Wizyta gości z Korei Południowej w ISK.
Skierniewice, ISK, 20-21 czerwca 2007

 


W dniach 20-21 czerwca 2007 roku w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach przebywała trzyosobowa delegacja z Republiki Korei Południowej, w składzie: dr Yun Sang Don, dr Seuk-Jung Hwang i dr Jang Jun Yon.

Goście reprezentowali trzy różne instytucje koreańskie odpowiedzialne za prawidłowy obrót materiałem siewnym, badanie i ocenę nowych odmian, prawną ich ochronę oraz doradztwo rolnicze. Naukowcy koreańscy byli podejmowani przez pracowników Zakładu Odmianoznawstwa, Zasobów Genowych i Szkółkarstwa.

Wizytę rozpoczęło spotkanie z dyrekcją Instytutu oraz z pracownikami naukowymi ISK. Goście zwiedzili Sad Pomologiczny ISK w Skierniewicach i Ośrodek Elitarnego Materiału Szkółkarskiego w Prusach.

W drugim dniu pobytu goście z dalekiej Korei zaznajomili się z tematyką badawczą realizowaną w Pracowni Badania Skażeń i Pozostałości Pestycydów, Pracowni Przechowalnictwa Owoców, Pracowni Niekonwencjonalnych Metod Hodowli oraz z działalnością zakładów naukowych Oddziału Roślin Ozdobnych. Po południu zwiedzili Sad Doświadczalny w Dąbrowicach i pierwszy w Polsce Ekologiczny Sad Doświadczalny w Nowym Dworze Parceli k/Skierniewic. Naukowcy koreańscy żywo interesowali doświadczeniami realizowanymi w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach i wyrazili chęć współpracy naukowej.

Fotoreportaż

Foto: Paweł Bielicki, Bohdan KozińskiPowrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >