Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Wrzesień
 

 XXX Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw
Skierniewice
15 – 16 września, 2007 r.

 


W dniach 15 -16 września po raz trzydziesty w Skierniewicach zorganizowano kwiatowo-owocowo-warzywne święto oraz równolegle Targi Ogrodniczo-Rolne obchodzące w tym roku jubileuszową, dziesiątą edycję.

Jak każdego roku bogatą ofertę przedstawił Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa. W nowej hali OSiR zainteresowani  mogli obejrzeć przygotowaną przez pracowników Zakładu Ekonomiki, Marketingu i Upowszechniania wystawę kwiatów i owoców oraz wystawę drzew i krzewów ozdobnych Kwiaciarskiego Zakładu Doświadczalnego w Nowym Dworze, który na czas trwania święta zaprosił wszystkich chętnych na „Dni Otwarte w Nowym Dworze” z bardzo ciekawym programem obchodów 30-lecia istnienia zakładu.

Wystawom towarzyszył kiermasz wydawnictw instytutu z dziedziny sadowniczej i kwiaciarskiej oraz umożliwiono zainteresowanym uzyskania porad, które licznie udzielali pracownicy naukowi ISK. Do zwiedzania udostępnione były również kwatery sadownicze i pola doświadczalne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „Warsztaty Florystyczne” oraz pokaz układania kompozycji kwiatowych w wykonaniu mistrzów florystyki, jak wzorem ubiegłych lat zorganizowane i prowadzone przez mgr Ewę Taczanowską w ciągu dwóch świątecznych dni.

 Po raz drugi z okazji Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw Instytut zorganizował i przeprowadził w czasie trwania wystawy aktywny konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, pod tytułem „Moje ulubione owoce i kwiaty”. Jego celem było zachęcenie młodych twórców do namalowania pięknych kwiatów i owoców. Wystawa prac konkursowych zorganizowano na hali OSiR, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nagrody młodym i utalentowanym twórcom uroczyście wręczył Dyrektor ISK, prof dr hab Mieczysław Grzesik wraz z przedstawicielami urzędu miasta Skierniewic. W tym roku głównym sponsorem nagród dla uczestników konkursu plastycznego była firma ’ELKNER SERVICE’, Kancelaria Brokerska „MODUS” reprezentowaną przez Panią. L. Trębska oraz Kwiaciarski Zakład Doświadczalny ISK w Nowym Dworze.

Fotoreportaż

Foto: Ryszard Sałuda, Jolanta Klemba, Marek SłowińskiPowrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >