Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Listopad
 

 

Wizyta pracowników naukowych z Instytutu Badań Rolniczych z Korei Południowej 
Skierniewice, 31.10 – 02.11 2007 r.

 


W dniach 31.10 – 02.11. 2007 r. w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa przebywała delegacja pracowników naukowych z Instytutu Badań Rolniczych (RDA – ang. Rural Development Administration) z Korei Południowej. RDA jest instytucją państwową, zajmującą się badaniami z zakresu rolnictwa, ogrodnictwa i nauk biologicznych a także doradztwem. Zatrudnia 2063 pracowników, z czego 1146 zajmuje się badaniami naukowymi. W skład RDA wchodzi 8  instytutów badawczych i jedna szkoła wyższa. Do ISK przyjechali przedstawiciele dwóch agend RDA dr Daeil KIM z ITTC (International Technical Cooperation Center_ – genetyk, specjalista z dziedziny hodowli drzew owocowych i biologii molekularnej a także przedstawiciele EEARG (Eastern European Agriculture Research Group): dr Ui-Gum KANG – specjalista z dziedziny badań nad środowiskiem, dr Hye-Kyung Rhee – hodowca i specjalistka z zakresu kwiaciarstwa oraz Cha-Ho CHOA – specjalista z zakresu badań dotyczących gleby i podłoży.

Koreańscy goście zostali zaproszeni do naszego instytutu przez Dyrektor Danutę Goszczyńską w odpowiedzi na list z propozycją współpracy z jakim zwrócił się do niej dr Hyun-Soon KIM – dyrektor ITCC. Dr Hye-Kyung Rhee odwiedziła na krótko ISK w 2003r na zaproszenie dr Jadwigi Treder. W oficjalnym  spotkaniu w dniu 31 X 2007r. z gośćmi z Korei uczestniczyli prof. Edward Żurawicz - zastępca dyrektora ds. Naukowych z zakresu Sadownictwa, prof. Mieczysław Grzesik - - zastępca dyrektora ds. Naukowych z zakresu Kwiaciarstwa, prof. Lech Michalczuk – Pełnomocnik Dyrektora ds. Programów Europejskich a także dr Jadwiga Treder. Na spotkaniu prof. Żurawicz zapoznał gości z działalnością i największymi osiągnięciami naszego Instytutu.  Ze strony koreańskiej ciekawą prezentację i wykład dotyczący RDA przedstawił dr Daeil KIM. Później goście odwiedzili kilka naszych zakładów badawczych i laboratoriów m.in. Zakład Przechowalnictwa i Przetwórstwa Owoców, Centralne Laboratorium Analityczne, laboratorium GMO w Pracowni Niekonwencjonalnych Metod Hodowli, Pracownię Przechowalnictwa, Pracownię Badania Skażeń i Pozostałości Pestycydów, Sad Pomologiczny, Pracownię Techniki Ochrony i Nawożenia. W drugim dniu wizyty (1 XI) spotkania były mniej oficjalne ze względu na wolny dzień na okoliczność Święta Zmarłych. Goście odwiedzili Samodzielną Pracownię Nawadniania i Upraw pod Osłonami a także Zakład Fizjologii i Biochemii Roślin oraz Pracownię Fizjologii Roślin Ozdobnych. Prof. Lech Michalczuk zapoznał gości z Korei z celami i działalnością centrów badawczych działających w ISK: „PomoCentre”, „HortiTech”, „AgroTech”, „ISAFRUT” i COBSTOR” zaś doc. Waldemar Treder opowiedział o możliwościach badań w nowo budowanym obiekcie szklarniowym. W piątek 2 XI goście wraz z towarzyszącym im dr Krzysztofem Klamkowskim odwiedzili Warszawę. Miejmy nadzieję, że goście z RDA w Korei odjechali pełni pozytywnych wrażeń z wizyty w naszym Instytucie.

 

Fotoreportaż

Foto: dr Jadwiga Treder

 

 

 Powrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >