Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Listopad
 

 

Wizyta w ISK dr Susan Pheasant – Dyrektora International Fruit Tree Association, USA
Skierniewice, ISK, 21 listopada 2007 r.


 W dniu 21 listopada 2007 r. Instytut gościł z wizytą dr Susan M. Pheasant – Dyrektora International Fruit Tree Association (IFTA), USA wraz z towarzyszącym jej mgr Krzysztofem Hermanowiczem, czołowym polskim sadownikiem. Goście po spotkaniu z Dyrekcją ISK wzięli udział w otwarciu Ogólnopolskiej Konferencji Sadowniczej –pt. „ODMIANY I PODKŁADKI ROŚLIN SADOWNICZYCH DO UPRAW EKOLOGICZNYCH”.

Prof. dr hab. Augustyn Mika oprowadził gości po Instytucie, przedstawiając Zakład Fizjologii  i Biochemii Roślin, Pracownie Bezpieczeństwa Żywności, Zakład Przechowalnictwa i Przetwórstwa Owoców oraz Zakład Hodowli Roślin Sadowniczych.

 Wizyta Pani dr Susan M. Pheasant związana jest z planowaną w 2008 r. Międzynarodową Konferencją organizowaną przez EFTA, która odbędzie się w Berlinie. Ze względu na znaczącą rolę jaką odgrywa produkcja polskich owoców w Europie, Pani dr Susan M. Pheasant zaplanowała zorganizować wycieczkę uczestników Konferencji do Polski. Stowarzyszenie EFTA również stara się pozyskać nowych członków wśród polskich sadowników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Powrót do listy aktualnosci: 2007
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >