Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Luty
 

 

XIII Ogólnopolskie Spotkanie Sadowników w Grójcu.
Grójec, 14-15 lutego, 2008 r. W dniach 14-15 lutego 2008 r. w Grójcu odbyło się XIII Ogólnopolskie Spotkanie Sadowników. Organizatorami Konferencji był Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.
Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego, który zaszczycił uczestników konferencji swoją obecnością. Minister Marek Sawicki w swoim wystąpieniu poruszył problem eksportu owoców do Rosji. Odniósł się ze zrozumieniem, do troski środowiska sadowniczego o zniesienie rosyjskiego embarga. Zadeklarował ze strony ministerstwa, rozmowy i kontakty bilateralne z Rosją wspomagające działania Komisji Europejskiej w celu wznowienia handlu owocami. Minister zadeklarował również, działanie resortu na rzecz rozwoju spółdzielczości i grup marketingowych dotyczących  handlu owocami. Prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, poseł na Sejm, Mirosław Maliszewski w swoim wystąpieniu skoncentrował się na problematyce związanej z ubezpieczeniem upraw oraz koniecznością dalszych usprawnień w pozyskiwaniu sezonowych pracowników ze wschodu. Na konferencji wygłoszono liczne referaty. W pierwszym dniu obrad dużo uwagi poświęcono problemom rynku owoców. W drugim dniu dominowały wystąpienia o tematyce agrotechnicznej, ze szczególnym uwzględnieniem walki ze skutkami przymrozków.

 

 
 
 
 
 
 Fot.: Jolanta Klemba i Marek Słowiński
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Powrót do listy aktualnosci: 2008
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >