Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Marzec
 

 

XIII Ogólnopolska Konferencja Szkółkarska
Skierniewice, 3-4 marca 2009 r.


 W dniach 3-4 marca 2009 roku odbyła się XIII Ogólnopolska Konferencja Szkółkarska pt. ”Produkcja drzew i krzewów ozdobnych oraz ich wykorzystanie w terenach zurbanizowanych”. Organizatorem konferencji była Pracownia Szkółkarstwa Roślin Ozdobnych wraz z Zakładem Ekonomiki, Marketingu i Upowszechniania Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Konferencja, która zgromadziła prawie 150 osób odbywała się w salach wykładowych Hotelu Polonia w Skierniewicach. W ciągu dwóch dni wygłoszono ponad 30 referatów. Wszystkie referaty zostały opublikowane w materiałach konferencyjnych.

Na konferencji dużo uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z zastosowaniem drzew i krzewów ozdobnych. Podkreślano znaczenie właściwego doboru drzew i krzewów do sadzenia na terenach zieleni miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem odporności na zasolenie i niedostatek wody w glebie. Dyskutowano także o możliwości poprawy jakości zieleni miejskiej poprzez zastosowanie ekologicznych kompostów i szczepionek mikoryzowych.

Drugi dzień konferencji zdominowały referaty związane z ochroną szkółek przed chorobami i szkodnikami, w tym z występowaniem i szkodliwością nicieni. Konferencja, która zgromadziła wielu uczestników, dała możliwość zapoznania się zarówno z osiągnięciami naukowymi jak i rozwiązaniami praktycznymi, nawiązania współpracy i wymiany poglądów, co z pewnością będzie sprzyjało dalszemu rozwojowi produkcji szkółkarskiej w Polsce.

Fotoreportaż

Foto: Jolanta KlembaPowrót do listy aktualnosci: 2009
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >