Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Marzec
 

 

 Wystawa Tulipanów w Pałacu w Wilanowie
27-29 marca 2009 r.


W dniach 27-29 marca 2009 r. w Pałacu w Wilanowie odbyła się Wystawa Tulipanów, którą zorganizowało Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych oraz Muzeum Pałac w Wilanowie pod patronatem Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach. Ogrodnicy ze Stowarzyszenia zaprezentowali 38 odmian tulipanów, aktualnie uprawianych w swoich szklarniach. Otwarcia Wystawy dokonał Dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie – Paweł Jaskanis, wiceprezes Stowarzyszenia –  Jadwiga Treder i Dariusz Sochacki z ISK. Informacje o historii, znaczeniu gospodarczym i technologiach uprawy tulipanów zamieszczono na plakatach, autorstwa Jadwigi Treder i Dariusza Sochackiego. Kwiaty tulipanów w liczbie 2500 sztuk zostały zaaranżowane w kilkudziesięciu atrakcyjnych kompozycjach przez Mariolę Giezek, Danutę Polkowską i Annę Wilkońską. Dodatkową atrakcją wystawy był pokaz florystyczny, który poprowadziły dwie znane polskie florystki: Magdalena  Birula-Białynicka i Karolina Ładyżyńska. Pokaz komentowała Ewa Taczanowska z ISK. Dziesięć ich prac wykonanych podczas pokazu wzbogaciło ekspozycję. W ramach wystawy odbyła się także prelekcja pt. „Tulipany tureckie, holenderskie i polskie”, którą wygłosił Dariusz Sochacki. Zainteresowani mogli także nabyć pięknie ilustrowaną książkę pt. „Tulipany”, którą prezentowała jej autorka – Jolanta Piekarz.

Zorganizowana po raz pierwszy Wystawa Tulipanów w Pałacu w Wilanowie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów. Wystawę obejrzało ok. 1800 osób.
 

FotoreportażPowrót do listy aktualnosci: 2009
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >