Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Kwiecień
 

 

Ogólnopolska Konferencja Truskawkowa
Skierniewice, 2.04.2009 r.


2 kwietnia 2009 r. w kinoteatrze Polonez odbyła się Ogólnopolska Konferencja Truskawkowa pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Jest ona organizowana co dwa lata. Wzięło w niej udział około 400 najlepszych plantatorów oraz specjalistów z zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego, a w części wystawowej uczestniczyli przedstawiciele 26 firm  produkujących środki produkcji do uprawy truskawek.

Konferencja miała akcenty międzynarodowe, gdyż prelegentami byli dr Manolo Cano z Hiszpanii oraz prof. dr Yadong Li z Chin. Gościnnie w Skierniewicach referaty wygłosili dr Bożena Nosecka z IER w Warszawie, mgr Józef Perczak z COBORU w Słupi Wielkiej, Krystyna i Jerzy Dominikowscy z „Hortplantu” w Lisowoli, mgr Maria Mazurkiewicz z Grupy Producenckiej „Hortus” w Ochli oraz mgr Jan Schonthaler z CDR w Radomiu. Wykładowcami z ISK byli: prof. dr hab. Edward Żurawicz, mgr Agnieszka Masny, doc. dr hab. Waldemar Treder, dr Beata Meszka, doc. dr hab. Barbara H. Łabanowska, doc. dr hab. Jerzy Lisek i mgr Jerzy Mochecki. O dużym zainteresowaniu słuchaczy i dobrze dobranej tematyce konferencji świadczy fakt, że do samego końca, tj. do godz. 17.00 sala widowiskowa była wypełniona.

 Uczestnicy mogli nabyć specjalnie wydane materiały konferencyjne z tekstami wystąpień i innymi dodatkowymi informacjami. Materiały te można nabyć w Pracowni Wydawnictw ISK (tel. 046 8345466).
Dużym zainteresowaniem plantatorów cieszyły się też stoiska firmowe zlokalizowane w nowej części kinoteatru, jak również maszyny wyeksponowane przed budynkiem. Reklamowały się głównie firmy produkujące sadzonki, nawozy, środki ochrony roślin, sprzęt nawodnieniowy, włókniny, opakowania.

Fotoreportaż

Foto: Jolanta Klemba, Marek SłowińskiPowrót do listy aktualnosci: 2009
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >