Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Marzec
 

 

IV Ogólnopolskie Spotkanie Producentów Brzoskwiń i Moreli
Sandomierz 22 marca 2009 r.


W dniu 22 marca b.r., na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu odbyło się czwarte Spotkanie producentów brzoskwiń i moreli. Tradycja cyklicznych spotkań „brzoskwiniowych” narodziła się przed ośmioma laty w ISK. W sierpniu 2001 roku w Instytucie odbyło się pierwsze Spotkanie, a jego głównym tematem były problemy agrotechniczne uprawy brzoskwini.
 Doceniając fakt, iż Sandomierszczyzna – z uwagi na dogodne warunki klimatyczno-glebowe, jest głównym rejonem uprawy moreli i brzoskwini w Polsce oraz fakt, iż tutaj tradycja uprawy tych gatunków jest najdłuższa, kolejne Spotkania (III i IV) odbywały się w Sandomierzu.

Współorganizatorami tych Spotkań są: Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Oddział w Sandomierzu „Centrum Ogrodnicze” oraz Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. Współpraca Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa, ŚODR oraz Starosty Sandomierskiego jest, jak mamy nadzieję, dobrym przykładem podejmowania wspólnych działań nauki, doradców i samorządu lokalnego dla dobra społeczeństwa, producentów i konsumentów owoców w Polsce.

W trakcie tegorocznego Spotkania, doskonale poprowadzonego od strony organizacyjno-technicznej przez firmę Leaf Media, zaprezentowano referaty obejmujące następujące zagadnienia: nawożenie i nawadnianie, odmianoznawstwo, ochrona przed patogenami, przechowywanie i przetwórstwo.
W IV Spotkaniu udział wzięło 300 producentów moreli i brzoskwiń z całego kraju.

 Fotoreportaż

Foto: Anita Łukawska, Tomasz Werner




Powrót do listy aktualnosci: 2009
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >