Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Wrzesień
 

Rocznica uroczystości pogrzebowych Profesora Szczepana A. Pieniążka
8 września, 2009, Warszawa


 W dniu 8 września br., w pierwszą rocznicę uroczystości pogrzebowych Profesora Szczepana Pieniążka, przedstawiciel Instytutu Pan dr Stefan Rejman złożył kwiaty na grobie Profesora na Cmentarzu Bródzieńskim w Warszawie, gdzie w rodzinnym grobie obok urny żony spoczywa Urna z Jego prochami.

Profesor Szczepan A. Pieniążek był, jest i na zawsze pozostanie Królem Naszych Sadów…

By uczcić pamięć i pozostawić wciąż bliskie wspomnienia Jego osoby, z inicjatywy Urzędu Miasta oraz Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa, rok 2009 ogłoszono Rokiem Profesora Pieniążka. W ramach tych obchodów, podczas XXXII Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, zostanie uroczyście odsłonięty Pomnik Profesora Pieniążka (19 września, godz. 11.00) umiejscowiony przed Gmachem Głównym Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Również w Rynku Miejskim przed Ratuszem stanie pomnik – Ławeczka Profesora Pieniążka, której uroczyste odsłonięcie będzie miało miejsce podczas oficjalnych uroczystości otwarcia SŚKOiW 19 września o godz. 12.00. Dodatkowo, w ramach obchodów Roku Profesora Pieniążka oraz Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw, Instytut przygotował wystawę poświęconą życiu i działalności Profesora, na którą będą składały się Jego przedmioty i pamiątki: portrety, zdjęcia, medale, notatki i rękopisy (hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Pomologiczna 8).

 

 

 Powrót do listy aktualnosci: 2009
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >