Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Styczeń
 

 XIX Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2010
Zamek Sandomierski, 26-27 stycznia 2010 r.


 W dniach 26 – 27 stycznia 2010 roku na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu odbyło się XIX Spotkanie Sadownicze, którego organizatorem był Pan Marek Kawalec (przedstawiciel firm Leaf Media i Agrosan), a głównymi sponsorami firmy Bayer CropScience i Yara.
Tematyka poruszana na tegorocznej imprezie dotyczyła aktualnych problemów nękających polskich sadowników m.in. trudności ze sprzedażą jabłek. Pomimo, że jesteśmy największym producentem tych owoców w Europie, to jemy ich najmniej. Jest to związane ze słabą promocją, jak i wciąż niedostateczną jakością jabłek – o czym przekonywali występujący wykładowcy.
Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka reprezentowali pracownicy naukowi. Prof. dr hab. Ryszard Hołownicki omówił czynniki wpływające na jakość owoców, a mianowicie zastosowanie właściwej techniki ochrony roślin sadowniczych, jak i zbioru owoców. Podkreślił on, że najważniejszą inwestycją w gospodarstwie jest dobry opryskiwacz, nad doskonaleniem którego Instytut w  Skierniewicach pracuje 40 lat. Zgromadzonych gości nad sposobem poprawy jakości pozbiorczej owoców,,przedłużenie ich trwałości, poprzez stosowanie odpowiednich opakowań, przekonywał - dr Krzysztof Rutkowski.
W czasie trwania „Spotkania Sadowniczego” pracownicy ISK z Samodzielnej Pracowni Nawadniania i Uprawy Roślin Pod Osłonami, pod kierunkiem doc. dr hab. Waldemara Tredera przeprowadzali ankietę wśród przybyłych gości, na temat nawadniania roślin sadowniczych. Otrzymane wyniki przydadzą się w dalszych badaniach prowadzonych w tej pracowni.
Drugiego dnia spotkania, po zakończeniu części wykładowej, zainteresowani mieli okazję wziąć udział w pokazie cięcia drzew w gospodarstwie Pani E. Gotfryd, jak i demonstracji linii sortowniczej w obiekcie grupy REFAL.

Relacja i foto.: mgr Katarzyna Bisko Powrót do listy aktualnosci: 2010
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >