Strona Główna Struktura Działalność Badawcza Konferencje i Sympozja Laboratoria Oferty Wdrożeniowe
Strona Główna
O nas
Profesor dr Szczepan A. Pieniążek
Aktualności i Ważne Wydarzenia
Współpraca Międzynarodowa
Zakłady doświadczalne
Towarzystwa Naukowe
Katalog stron www
E-mail i dane teleadresowe pracowników
Kontakt


96-100 Skierniewice
ul. Pomologiczna 18
email: isad@insad.pl


Aktualności i Ważne Wydarzenia

Wrzesień
 

 Seminarium inauguracyjne Projektu „Zrównoważone stosowanie fumigantów chemicznych do kontroli organizmów szkodliwych w glebie w sektorze ogrodniczym” (SustUse Fumigants)
Warszawa, 23.09.2010 r. 


23 września 2010 r. w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się inauguracyjne seminarium Projektu „Zrównoważone stosowanie fumigantów chemicznych do kontroli organizmów szkodliwych w glebie w sektorze ogrodniczym”  (SustUse Fumigants). Finansowanie projektu odbywa się z udziałem instrumentu finansowego LIFE Wspólnoty Europejskiej. W skład konsorcjum projektu wchodzą Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka i JWC Project.

Słowo wstępne wygłosił prof. dr hab. Piotr Sobiczewski, który przedstawił  program trzyletniego projektu (2010 -  2012) realizowanego w  24 gospodarstwach pilotażowych w 3 krajach (Włochy, Grecja, Polska), którego celem jest ograniczenie zanieczyszczenia środowiska przez odpowiednie stosowanie pestycydów oraz metod alternatywnych w uprawie grodniczej. Cel ten będzie łatwiejszy do zrealizowania dzięki zmianom przepisów prawnych w ustawie o ochronie roślin oraz ustawie o środkach ochrony roślin, które omówił pan Bogusław Rzeźnicki z Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin w MRiRW. W seminarium wzięli udział również pracownicy naukowi Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka - dr Beata Meszka oraz dr Eligio Malusa (w zastępstwie dr Jolanty Ciesielskiej z JWC Projects). Swoje wykłady mieli też inż. Bogusław Włodarczyk z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Oddział w Radomiu i doc. dr hab. Czesław Ślusarski z Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka w Skierniewicach.

Przeprowadzone seminarium rozpoczęło cykl spotkań, które będą miały na celu popularyzację i upowszechnianie uzyskanych wyników badań.

     
     Powrót do listy aktualnosci: 2010
Drukuj Wyślij
© Copyright 2006 Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, wszystkie prawa zastrzeżone / Kontakt: < Redaktor > < Webmaster >