Aktualności i Ważne Wydarzenia


Styczeń
 

 Instytut uczestniczył w Konferencji Sadowniczej Agrosimex 2010
Warszawa, 6 - 7 stycznia 2010 roku.


Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka uczestniczył w Konferencji Sadowniczej Agrosimex w dniach 6 – 7 stycznia 2010 roku, która odbyła się w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczął się od wykładów na tematy niezwykle ważne dla producentów owoców, czyli o sytuacji na polskim oraz europejskim rynku owoców oraz pozycji polskiego sadownictwa w obliczu globalizacji handlu. Na ten temat wypowiadali się m.in. poseł na Sejm RP i zarazem Prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej - Mirosław  Maliszewski, profesor Eberhard Makosz - Przewodniczący Zespołu ds. Monitorowania i Prognozowania Rynku Owoców i Warzyw oraz dr Krzysztof Zmarlicki (ISK). 

Późniejsza część wykładów podzielona została na trzy oddzielnie bloki tematyczne dotyczące: drzew ziarnkowych, drzew pestkowych oraz roślin jagodowych. Wykładowcy z Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka dużo uwagi poświęcili ekonomice oraz prawidłowej agrotechnice w uprawach sadowniczych.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia konferencji, przybyli goście mogli zapoznać się z licznymi firmami z branży sadowniczej oferującymi swoje produkty oraz służącymi fachową poradą.Powrót do listy aktualnosci: 2010