Aktualności i Ważne Wydarzenia


Marzec
 

 

II Wystawa Tulipanów w Wilanowie
Warszawa, Pałac w Wilanowie
20-21 marca 2010 r.


W dniach 20 i 21 marca 2010 r. odbyła się II Wystawa Tulipanów pod patronatem Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka, której organizatorami byli Muzeum-Pałac w Wilanowie oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych w Skierniewicach.

 Wystawę florystyczną zorganizowaną we wnętrzach Pałacu Wilanowskiego przygotowali pracownicy Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka z Zakładu Upowszechniania i Promocji: Agata Rdest, Ewelina Michalska, Marek Słowiński, Tomasz Kruszyński oraz Anna Wilkońska vel Wilkęska, Karol Kocik z Oddziału Roślin Ozdobnych wraz z Izabelą Iwanek. Słowo wstępne wygłosił prof. dr hab. Mieczysław Grzesik, a Instytut reprezentował prof. dr hab. Edward Żurawicz, zastępca dyrektora ISK. Na tegorocznej wystawie zaprezentowano około 50 odmian tulipanów, w tym najnowszą odmianę papuzią ‘Agalia’ wyhodowaną w Oddziale Roślin Ozdobnych w Instytucie w Skierniewicach.

Podczas trwania Wystawy zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchania prelekcji prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka: dr. Dariusza Sochackiego na temat "Tulipanów tureckich, holenderskich i polskich" oraz dr Jadwigi Treder o "Zastosowaniu tulipanów w ogrodach i w produkcji na kwiat cięty".

Zarówno prelekcje, jak i zorganizowany w sobotę pokaz florystyczny prowadzony przez Magdalenę Birula-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską z Pracowni Florystycznej "Wrzosowisko" w Warszawie odbyły się w najbardziej okazałym wnętrzu Pałacu – w Sali Białej.


FotoreportażPowrót do listy aktualnosci: 2010